Prof. Dr. Gürkan ARIKAN

       Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı

O pozitif enerjisinin değerine paha biçilemez

Yaklaşık 8 senedir miyom problemim vardı. Yaşım 34. Boyutundan dolayı başlangıçta ameliyata gerek duyulmamıştı. Fakat çok büyüme başladığı için görüştüğüm tüm doktorlar alınması gerektiğini belirtti. Ve bunu açık ameliyatla gerçekleştirmeyi teklif ettiler. Laparoskopinin avantajlarını biliyordum. Doktor araştırması içerisine girdim. İnternet üzerinden aylarca süren bir araştırma yaptım. Hem henüz çocuk sahibi olmadığım için rahmime zarar gelmesinden çok korkuyordum, hem de açık ameliyat olmak istemiyordum. 
 
Tüm araştırmalarım sonucunda sevgili doktorum Gürkan Arıkan'a ulaştım. İzmir'den İstanbul'a muayene için geldim. Kendisini gördüğüm ilk saniyeden itibaren yüzünden hiç eksik etmediği gülümsemesi, sabırlı ve tatmin edici anlatımıyla çok doğru bir seçim yaptığımı fark ettim. Ameliyat tarihini belirledik. 
 
Ameliyat sabahı hastaneye yatış anımdan itibaren tüm hastane çalışanlarından çok insancıl ve ilgili bir tutum gördüm. Ameliyat bitip odama çıkartıldığımda Gürkan Hoca beni ziyarete geldi. Ertesi gün çıkışımdan önce kendisi beni tekrar ziyaret edip operasyonun detaylı bilgisini verdi. 1 cm ile 9 cm arasında 10 adet miyom ve 1 çikolata kistine laparoskopik işlem yaptığını belirtti. Bu kadar çok soruna rağmen hiç denecek kadar az ağrı yaşadım. Ameliyattan 4-5 saat sonra yürüdüm. 3. gün itibariyle tüm işlerimi kendim yapabildim. 5. gün kontrole geldim. Her şeyin yolunda olduğunu öğrendim. 1. hafta itibariyle de neredeyse böyle bir operasyon geçirdiğimi fark etmeyecek derecede normal hayatıma döndüm.
 
Gürkan Hocamın mesleki bilgisi ve yetenekleri zaten operasyonumun başarısıyla fazlasıyla ortada. Fakat bunların yanı sıra insana güven veren, sakinleştiren o pozitif enerjisinin değerine paha biçilemez. 
 
Kendisine ve tüm ekibine çok çok teşekkür ederim. 
 
H.A.
 
Doktora Sorun
1000 sola karakterler